Idealnie dopasowana biżuteria ślubna

Na stylizację ślubną składa się wiele różnych elementów, a każdy z nich jest tak samo ważny. Muszą tworzyć jednolitą i piękną całość. Jednym z tych elementów jest biżuteria ślubna, dobierana pod wcześniej wybraną suknię ślubną. Biżuteria ślubna powinna nie tylko podkreślać piękno samej sukni ślubnej, ale także zachwycającą urodę panny młodej. Warto więc zastanowić się, jaka biżuteria ślubna będzie najlepiej pasowała do nas i do naszej kreacji. Biżuteria ślubna powinna nadać sukni ślubnej charakteru, musi także spełniać całą stylizację. Wybierając ją, kierujmy się naszym gustem, jednakże pamiętajmy także o paru ważnych kwestiach.

Kolczyki oraz bransoletki ślubne

Na ślub można jak najbardziej założyć cały komplet biżuterii ślubnej. Jest to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli wybrana przez nas suknia ślubna jest bardzo skromna i nie zawiera zbytniej ilości ozdób. Wówczas dobrze jest zastanowić się nad założeniem nie tylko kolczyków, ale także wisiorki i bransoletki. Należy pamiętać, aby zawieszka na szyję pasowała idealnie do naszego dekoltu, tak samo jest w przypadku wybranych przez nas kolczyków. Jeżeli spodobały nam się długie i pięknie zdobione kolczyki, wówczas zrezygnujmy już z jakichkolwiek łańcuszków, nie możemy bowiem przesadzić z ozdobami.

Biżuteria ślubna do włosów

Często panny młode decydują się na żywe kwiaty we włosach, tworząc z nich wianki ślubne. Na rynku znajdziemy bardzo szeroką ofertę przeróżnych dodatków do włosów. Ozdoby ślubne do włosów przypominają wyglądem biżuterię, często do ich produkcji wykorzystuje się połyskujące cyrkonie. Przeważnie na włosach panien młodych zauważymy oryginalne opaski albo bogato zdobione ozdoby, które we fryzury ślubne wpisane są przy użyciu grzebyka. Ostatnimi czasy niezwykle modne stały się dodatki do włosów mocowane przy użyciu giętkiego drucika, można je dowolnie dopasować do oryginalnego upięcia włosów czy na przykład warkocza ślubnego. Jeśli zależy nam na założeniu welonu do ślubu, musimy pamiętać, żeby dodatek do włosów doskonałe współgrał z daną ozdobą. Nie należy przesadnie ozdabiać włosów.

Biżuteria ślubna a kształt twarzy

Idealnie dopasowana biżuteria ślubnaZadaniem biżuterii jest przede wszystkim podkreślenie atutów Panny Młodej, ale nie tylko. Może ona także świetnie zamaskować wszelkie niedoskonałości urody. W przypadku kiedy Panna Młoda ma okrągłą twarz oraz mało wyraziste kości policzkowe, nie może wybierać kolczyków w kształcie kół czy z kolistymi elementami. Wówczas dobrym rozwiązaniem będą wiszące kolczyki, których zadaniem będzie optyczne wydłużenie twarzy. Kiedy Panna Młoda ma twarz podłużną albo owalną, nie powinna wybierać za długich kolczyków, lepsze będą krótsze, lecz bogato zdobione. Jeżeli natomiast twarz Panny Młodej ma kształt kwadratowy, złagodzić można jej rysy przy pomocy kolczyków o kształcie koła czy z elementami okrągłymi. Do twarzy trójkątnej dobrą opcją są kolczyki węższe u góry oraz szersze na dole.

Kolor biżuterii ślubnej

Problematyczny może okazać się dobór koloru biżuterii ślubnej. Jeśli nie możemy zdecydować się pomiędzy srebrem i złotem, sugerujmy się na przykład kolorem naszej sukni i naszą urodą. Złoto doskonale pasuje do osób o ciemnych włosach i śniadej cerze, jednakże dużo zależy od danego jego odcienia. Blondynki o jasnej cerze lepiej prezentują się w białej sukni oraz srebrnej biżuterii. W przypadku kiedy na wybranej sukni ślubnej znajdują się jakieś zdobienia, wówczas powinniśmy wybrać kolor biżuterii właśnie pod te ozdoby. Należy zwracać uwagę także na kolor samych kamieni, jeżeli chcemy wprowadzić barwne akcenty, będziemy musieli się ich już trzymać, aby cała stylizacja była spójna i doskonale ze sobą współgrała.

Umiar to podstawa

Nie powinniśmy przesadzać z ilością biżuterii, zbyt dużo ozdób może przyćmić całą naszą kreację i nas. Oprócz tego możemy po prostu prezentować się tandetnie. Pamiętajmy o głównej zasadzie, czyli mniej znaczy więcej. Ozdoby powinny być jedynie dodatkami podkreślającymi naszą urodę, nie możemy pod żadnym względem w nich zginąć. Doskonale dobrana biżuteria ślubna pomoże nam wyeksponować nasze piękno.

Harmonia stylizacji

Decydując się na biżuterię ślubną, należy przede wszystkim pamiętać o tym, iż musi ona współgrać ze stylem samej sukni i pozostałych dodatków (np. bukiet ślubny). To ważne, aby zachować spójność i harmonię ślubnego wizerunku. W przypadku kiedy suknia odznacza się nowoczesnym krojem, wówczas wybrana przez nas biżuteria może mieć nietypowy kształt, jednak do klasycznych kreacji lepszym rozwiązaniem będzie dobranie klasycznej biżuterii. Pięknie prezentować się będzie wówczas srebro, złoto czy perły. Przy bardzo szykownych sukniach dobrze sprawdza się subtelna i skromna biżuteria. Nie może być ona zbyt bogata, ponieważ Panna Młoda nie będzie prezentowała się stylowo. Dekolt bogaty w zdobienia nie potrzebuje dodatkowych ozdób takich jak naszyjnik, wówczas wystarczy w zupełności bransoletka i kolczyki. Skromna i prosta kreacja wymaga natomiast bardziej wyrazistych dodatków, musi bowiem kontrastować ze stylem sukni.