Ile tapety na ścianę trzeba kupić?

Wybór tapety zależy od wnętrza. Jednak ogólne trendy we wzornictwie i nowości kształtują trendy dla niektórych wzorów tapet. Przytulne, jakby otulające ciepłem i miękkością materiały matowe, winylowe wędrują z sezonu na sezon i nadal jest to jedna z najlepszych opcji tła do przedpokoju, salonu lub pokoju dla dzieci. Kolejnym niezniszczalnym trendem są tapety z efektem gradientów płynących z koloru na kolor, płynącego tuszu, delikatnych akwarelowych plam i pięknych nadruków. Tapeta to jedna z najwygodniejszych opcji dekoracji ścian.

Na co zwrócić uwagę wybierając materiał do wykończenia ścian?

Aby zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze, przed dokonaniem zakupu trzeba obliczyć ile tapety na ścianę https://www.outlet-tapet.pl/piekne-tapetybędzie potrzeba? Należy poznać wymaganą liczbę rolek. W przeciwnym razie w najważniejszym momencie tapeta się skończy i trzeba będzie biec do sklepu. Ponadto, jeśli nie będą dokonane dokładne obliczenia możliwa będzie sytuacja odwrotna – remont został już zakończony, a pozostało jeszcze dwie rolki tapety.

Ważny jest także wybór materiału na przykład na tapety dekoracyjne do przedpokoju https://www.outlet-tapet.pl/tapety-w-kwiatyuwzględniając jego powierzchnię. Jak samodzielnie obliczyć ile tapety na ścianę do przedpokoju lub salonu potrzeba? Aby obliczyć ilość tapet na pomieszczenie trzeba zmierzyć długość ścian i wysokość sufitów, a także ustalić szerokość wybranej tapety. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych pomiarów trzeba przejść bezpośrednio do obliczenia na przykład ile tapety winylowej dla dzieci https://www.outlet-tapet.pl/tapeta-pokoj-dzieciecy zakupić. Dla tego: należy pomnożyć długość pokoju przez szerokość tapety. Będzie można się dowiedzieć, ile pasków tapety potrzeba do przyklejenia w pomieszczeniu. Podzielić długość rolki przez wysokość pomieszczenia i już wiadomo, ile pasków uzyska się z jednej rolki.

Ważne! Całkowita liczba pasków tapety niezbędnej do wklejenia ściany w pomieszczeniu musi być podzielona przez liczbę pasków w jednej rolce. Otrzymana liczba odpowiada ilości rolek potrzebnych do dekoracji danego pokoju. Tak samo postępuje się przy kolorowych tapetach do pokoju dziecięcego jak też w przypadku tapety glamour do salonu. Jednak jest wyjątek – powyższy wzór nadaje się do obliczania tapet, które nie wymagają docinania wzorów. Jeśli wybierze się modne tapety do przedpokoju z dużym wzorem, ze względu na konieczność dopasowania, z każdej rolki otrzyma się jeden pasek mniej.

Jak dekorować ściany długich i wąskich pomieszczeń?

Istnieje szereg kolorów, które są zalecane do dekoracji wąskiego przedpokoju, zwłaszcza, jeśli w tym obszarze brakuje odpowiedniego oświetlenia. Idealnie sprawdzą się tapety dekoracyjne do przedpokoju w kolorze różowym, żółtym, brzoskwiniowym lub beżowym. Lepiej jest wykleić ścianę obok drzwi tapetą o kilka odcieni ciemniejszą. Modne tapety do przedpokoju z efektem projekcji lub udekorowane niewielkim wzorem spowodują wizualne zwiększenie powierzchni. Ozdabiając małe pomieszczenia, trzeba odpowiednio wykorzystać wolną przestrzeń. Materiały wykorzystane do wyposażenia muszą współgrać z tapetą w przedpokoju.Tylko przy odpowiednim połączeniu wszystkich parametrów przedpokój będzie wyglądał stylowo i elegancko. Przed zakupem zawsze trzeba obliczyć ile tapety na ścianę w przedpokoju. Jest to bardzo ważne, ponieważ ten sam wzór tapety z innej partii może się różnić, co jest ważne w przypadku konieczności dokupienia dodatkowych rolek.  

Jak udekorować ściany w salonie?

Tapety glamour do salonu https://www.outlet-tapet.pl/czarno-biale-tapety cechują się niezwykłymi wzorami i nowoczesnym designem, nadając wnętrzu stylowości i elegancji. Takie wykończenie ścian nie ogranicza się w odcieniach palety kolorów, co pozwala na dobór materiału do mebli lub dodatków do wnętrza. Pięknie będą prezentować się rustykalne kwiaty, ponieważ u szczytu popularności są tapety z motywami florystyki: z wizerunkiem roślin łąkowych, kompozycje kwiatowe z chabrów, dzwonków, rumianków, konwalii. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne fototapety do salonu, wykonane z drukowanych zdjęć. To jedna z uniwersalnych technik zdobienia ścian salonu. Papier fotograficzny to okładzina z pięknym wzorem o różnej tematyce. Nowoczesne wzory są w stanie oddać pożądaną atmosferę, być integralną częścią modnej kompozycji wnętrza lub jego jasnym akcentem, dzięki któremu można strefować przestrzenie.

Ozdabianie ścian w pokoju dla dzieci

Tapety winylowe dla dzieci. Czy to jest możliwe? Tak! Wbrew powszechnemu przekonaniu, to winyl doskonale nadaje się do pokoju dzieci. Nie posiada porów, co oznacza, że wymiana powietrza jest niemożliwa. Ale to nie tyle wada, to funkcja: winyl uwielbia dobrą wentylację w pomieszczeniu. Zalety winylowej tapety dziecięcej na ścianie:

  • Można je myć wodą z mydłem.
  • Zetrzeć ślady flamastrów i farb, usunąć plamy po plastelinie i innych zabrudzeniach.
  • Można bezpiecznie przykleić naklejki – tapeta nie zniszczy się od tego. To bardzo ważne w pokoju dziecka.
  • Tapeta winylowa na podkładzie z flizeliny doskonale tłumi hałas.

Na ścianach wyglądają jak nowiutkie przez wiele lat, jednocześnie nie blakną na słońcu, nie rozchodzą się na fugach i nie pękają. Tapety winylowe dla dzieci mogą być do malowania, mają papierowy podkład i dekoracyjną warstwę piankowego winylu. Ze względu na plastyczny relief często nazywane są tapetami strukturalnymi. Materiał ten ma porowatą strukturę, dzięki czemu ściany oddychają i odparowują wilgoć. Ponadto tapety dziecięce na ścianie do malowania są zwykle szerokie, więc przykleja się ją 2 razy szybciej niż zwykle, tworząc minimum szwów. Trzecim plusem jest to, że dzięki reliefowi powłoki nierówności ścian stają się mniej zauważalne. Można je również przemalowywać do 6 razy, więc jest to doskonała opcja do dekoracji pokoju dziecinnego „na wyrost”.