Ile zarabia fryzjer na praktykach?

Nie da się ukryć, że kończąc szkołę zawodową na profilu fryzjerskim praktyki zawodowe są niemalże obowiązkowe. Dla wielu osób jest to dość stresujące, tym bardziej jeśli zależy nam na tym, aby możliwie najkorzystniej wypaść, jednocześnie wiele się nauczyć. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że młody fryzjer na praktykach również może zarabiać gotówkę. W jaki sposób szybko i skutecznie wybrać salon do praktyk fryzjerskich? O czym powinniśmy pamiętać na praktykach? Ile zarabia przeciętny fryzjer uczący się na praktykach? Na co powinniśmy być gotowi w związku ze sprzątaniem na praktykach? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

W jaki sposób wybrać salon do praktyk?

Nie da się ukryć, że praktyki zawodowe będziemy musieli potraktować zupełnie tak samo, jak normalną pracę. Dlatego też warto zainteresować się kwestią odpowiedniego salonu, w którym wykonywanie codziennych czynności nie będzie czymś problematycznym, a współpracownicy będą serdeczni i pomocni. Jedną z najważniejszych kwestii jest perspektywa nauki. W jaki sposób można to skutecznie rozpoznać? Najwięcej nauczymy się w salonie, gdzie jest duża liczba klientów. Wiąże się to bezpośrednio z tym, że mamy więcej różnorodnej pracy, w konsekwencji nabieramy doświadczenia. W końcu z jakiegoś powodu część klientów regularnie wraca do salonów. Zwiększa się dzięki temu prawdopodobieństwo, że fryzjerzy pracujący w danym miejscu mają dużą pasję. Właśnie od takich person powinniśmy się uczyć. Pamiętajmy o tym, że w zakładach fryzjerskich potrzebna jest niemalże każda para rąk. Nie możemy mieć przekonania, że jesteśmy tylko osobami, które przeszkadzają starszym pracownikom- jest to absolutna nieprawda. Nasza pomoc stosunkowo szybko przyda się bardziej doświadczonym osobom. Im szybciej zaczniemy praktyku tym lepiej, bowiem w fryzjerstwie najważniejsza jest kwestia uzyskania praktycznych umiejętności.

O czym powinniśmy pamiętać na praktykach?

Na praktykach bardziej doświadczeni pracownicy uczą nas coraz trudniejszych czynności. Nie możemy jednak zapominać o tym, aby dać coś również od siebie. Przede wszystkim nie musimy bać się pracy. Jeśli zależy nam na tym, aby zostać fryzjerem, nie powinniśmy stresować się dotykając obcej osoby. O ile do tego typu incydentów dochodzi na początku naszej przygody z fryzjerstwem- jest to zupełnie normalne. Nie powinniśmy również oczekiwać, że ktoś ciągle będzie nam powtarzał, co mamy robić. Z pewnością otrzymamy listę ogólnych zadań do zrobienia. Jeśli chwilowo nie mamy żadnych zajęć, wówczas warto podpatrywać doświadczonych pracowników. Ważna jest praca rąk, sposób rozmowy z klientem. Poprzez obserwacje uczymy się wykonywania nieco bardziej skomplikowanych czynności. Dodatkowo poznamy nawet bardziej zaawansowane narzędzia. Nie bójmy się pytać o kwestie dla nas niezrozumiałe. Lepiej jest się o coś dopytać, niż popełnić poważny błąd. Pamiętajmy o tym, że będąc na praktykach musimy chcieć się przede wszystkim uczyć- właśnie po to są one nam potrzebne. Dzięki temu zdobędziemy przychylność fryzjerów, a to jest pierwszy krok do sukcesu. Jeśli już wykonujemy jakiekolwiek czynności, róbmy to w sposób dokładny. Dotyczy to zarówno podczas robienia fryzur, jak i w trakcie sprzątania.

Sprzątanie na praktykach- na co powinniśmy być gotowi?

Będąc na praktykach z pewnością będziemy musieli zajmować się sprzątaniem zakładu fryzjerskiego. Z pewnością nie obędzie się bez zamiatania podłogi, sprzątania stanowiska po kliencie. Regularnie będziemy myć miseczki po farbie, czyścić lustra, myć półki z kosmetykami. Dodatkowo ważna jest kwestia czyszczenia toalety, wynoszenia śmieci. Jest to zupełnie normalne i z pewnością nie jest to próba poniżenia osoby mniej doświadczenia. Co prawda niektóre salony nieco nadużywają wykonywanie tego typu czynności. W końcu uczniowie mają nie tylko sprzątać, ale również uczyć się wykonywania swojego zawodu. Nie można marnować potencjału młodych osób, które chcą nabyć umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu w przyszłości. Doświadczeni pracownicy muszą znaleźć balans pomiędzy podstawowymi obowiązkami związanymi ze sprzątaniem, a nauką. Nie zapominajmy również o jeszcze jednej ważnej kwestii- salon, w którym zdecydowaliśmy się odbywać praktyki możemy w każdej chwili zmienić. Oczywiście musimy to zgłosić w szkole, jednakże tam zostaniemy pokierowani, w jaki sposób powinniśmy postępować.

Ile zarabia fryzjer uczący się na praktykach?

Dla wielu zastanawiająca jest również kwestia tego, ile może zarobić fryzjer, który uczy się na praktykach. Okazuje się, że wynagrodzenie może oscylować w granicach od 150 zł do 300 zł za miesiąc, w zależności od tego, w jakiej klasie jesteśmy. Oczywiście jeśli jesteśmy w stanie sami obsługiwać klientów, jednocześnie dogadamy się z szefostwem, wówczas stawka może być nieco większa. Asystent fryzjera ma albo stawkę godzinową, albo stałą, uzgodnioną wspólnie pensję.