Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową?

Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową? Sam dokładnie nie wiesz, na co się tutaj zdecydować? Chodzi Ci zaś po głowie taki pomysł na biznes? Na pewno bezdotykowa myjnia samochodowa to szansa na pasywne dochody każdego kolejnego miesiąca. Aby Twój biznes był rentowny, musisz zadbać o kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Czym powinna cechować się działka? Jakie sprawy są tutaj najważniejsze?

Lokalizacja musi być atrakcyjna

Osoby zainteresowane takim pomysłem na biznes często muszą wybierać pomiędzy dobrą okolicą i bardziej korzystnymi warunkami finansowymi. Im lepsza lokalizacja, tym trzeba wydać więcej pieniędzy za każdy metr kwadratowy. A może jednak warto? Nie da się ukryć, że to trudna decyzja. Wydaje się jednak, że dobrze byłoby (mimo wszystko) wyłożyć nieco więcej gotówki, ale mieć pewność, że lokalizacja http://sg7.pl/lokalizacje/ jest dogodna. Od tego będzie przecież zależeć popularność danego miejsca oraz osiągane zyski każdego kolejnego miesiąca. Na tym aspekcie nie wolno oszczędzać na siłę. Jeśli zaś konkretna działka jest położona w dobrej okolicy, to warto negocjować cenę, aby finalnie zapłacić możliwie jak najmniej. Należy w czasie podejmowania finalnych decyzji zwracać uwagę m.in. na położenie obok podmiotów, które także są związane z branżą motoryzacyjną. Chodzi zaś tutaj m.in. o warsztaty samochodowe, stacje benzynowe, czy sklepy z rozmaitymi częściami itp. Ewentualnie bezdotykowa myjnia samochodowa powinna być zlokalizowana obok centrum handlowego. Chodzi bowiem o to, że Klienci lubią oszczędzać swój czas i załatwiać kilka spraw za jednym zamachem. Jeśli zatem wybiorą się na zakupy do galerii handlowej, to jest większa szansa, że przy okazji odwiedzą także bezdotykową myjnię samochodową. Co jeszcze jest tutaj kluczowe? Najlepiej, by działka była położona obok głównych ulic. Twoja bezdotykowa myjnia samochodowa powinna być dobrze widoczna (np. nie mogą jej zasłaniać wielkie budynki itp.). W tym celu warto także zadbać o odpowiednie formy reklamy. Co jeszcze się liczy? Łatwy dojazd. Najlepiej byłoby, by do Twojej bezdotykowej myjni można było swobodnie zajechać z lewej oraz prawej strony. To detal, ale ma znaczenie w kontekście wyników finansowych.

Możliwość podłączenia mediów

Super byłoby, gdyby konkretna działka posiadała już takie właśnie podłączenia. Dzięki temu unikniesz rozmaitych formalności. Musisz bowiem zlecić odpowiednie projekty oraz przy okazji załatwić pozwolenia, aby działać tutaj od samego początku zgodnie z przepisami. To oczywiście generuje sporo czasu oraz pieniędzy. Pod żadnym pozorem nie decyduj się zaś na działki, które nie mają w ogóle możliwości podłączenia mediów. Jeśli bowiem to zadanie nie będzie mogło być zrealizowane na konkretnym terenie, to bezdotykowa myjnia samochodowa nie zostanie w ogóle uruchomiona. Musisz zatem bardzo skrupulatnie i ostrożnie podejść do tego zagadnienia. Wybieraj działki pod kątem lokalizacji, ale nie tylko. Dokładnie sprawdź, jak wygląda obecna sytuacja z mediami. Aby potem nie okazało się, że Twoja bezdotykowa myjnia samochodowa nie może przez to wystartować…

Bezdotykowa myjnia samochodowa: jak duża powinna być działka?

Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową?
Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową?

To kolejna ważna sprawa. Początkujący inwestorzy często bagatelizują ten aspekt. A warto tutaj myśleć nie tylko pod kątem tego, co jest tu i teraz, ale przede wszystkim przyszłościowo. Jeśli planujesz kiedyś działać np. w oparciu o cztery stanowiska, to dobrze byłoby od razu zdecydować się na odpowiednio duże działki. Nawet jeśli teraz chcesz otworzyć jedynie dwa stanowiska. W przyszłości nie będziesz miał jednak żadnych problemów z rozbudowaniem biznesu, prawda? Działka powinna być na tyle duża, aby można było tam umieścić rozmaite maszyny i akcesoria. Coraz częściej rekomenduje się oferowanie usług podstawowych oraz dodatkowych. Nie dziwi zatem, że kupowane są chociażby odkurzacze lub osuszacze do lakieru itp. Na to wszystko musi być miejsce (wraz z dojazdami). W przypadku np. dwóch stanowisk powierzchnia samego obiektu to jedynie około 70 m². Generalnie cała działka powinna być jednak kilka razy większa. Przyjmuje się, że warto posiadać w tym przypadku nawet około 500 m². Jeśli zaś chodzi np. o cztery stanowiska, to powierzchnia samego obiektu powinna wynosić około dwa razy tyle (120-140 m²). To logiczne. Jeśli jednak chodzi o powierzchnię działki, to musi ona wynosić około 650 m².

Czy warto zdecydować się na dzierżawienie działki?

Nie jest to zbyt korzystna opcja. Jeśli posiadasz odpowiednie możliwości finansowe, to warto zdecydować się na zakup działki na własność. Wtedy to Ty będziesz mógł o wszystkim swobodnie decydować. Dzierżawa to zawsze pewne ryzyko. Na pewno minusem jest to, że co miesiąc trzeba płacić za taki najem. Po zakończeniu umowy właściciel może zaś zdecydować, że nie chce jej przedłużać itd. Wtedy osoba mająca bezdotykową myjnię samochodową może znaleźć się w piekielnie trudnym położeniu. Wszystko dlatego, że trzeba będzie szukać nowej lokalizacji i od nowa budować markę wśród Klientów itp. Jeśli zatem chcesz zdecydować się na dzierżawienie, to negocjuj możliwie jak najdłuższy okres. Dodatkowo skonsultuj się z dobrym prawnikiem od tego tematu.