Lombard i wszystko, co powinniśmy wiedzieć na jego temat

Co robimy, jeśli potrzebujemy gotówki, ale nie jesteśmy w stanie w żaden sposób jej pozyskać? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta: odwiedzamy Lombard! Warszawa, Łódź, Katowice – lombardy swoje usługi świadczą w każdym polskim mieście, zawsze dając możliwość szybkiego pozyskania gotówki na pilne wydatki. Na czym dokładnie polega ich działalność i co powinniśmy wiedzieć na jej temat? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, który do lombardów podchodzi w tak kompleksowy i rzeczowy sposób, jak to tylko możliwe.

Zobacz także:

Lombard Warszawa – czym tak właściwie jest i czym się zajmuje?

Lombard w Warszawie i jakimkolwiek innym mieście uznawany jest za instytucję pożyczkową, z usług której może skorzystać każda osoba pełnoletnia. Działa on jednak na zasadach dalekich od tych znanych z banku – zamiast bowiem żądać spłaty, czyni z niej opcję. Pożyczki są bowiem udzielane w zamian za zastawienie na ich poczet przedmiotów, których wartość przekracza ich kwotę. Jeżeli pożyczka zostanie spłacona w zgodnym z ustaleniami na umowie terminie, przedmiot wróci do klienta. Jeżeli jednak ten przekroczy regulowany umową czas, przedmiot ten stanie się własnością lombardu i ten najprawdopodobniej będzie się starał jak najszybciej go sprzedać. Lombard to jednak nie tylko usługi związane z pożyczkami – to także skup wszelkiego rodzaju cennych przedmiotów. Jeżeli więc klient po prostu chce się ich pozbyć, może je bezpośrednio sprzedać, uzyskując za nie gotówkę.

Co jest w stanie przyjąć pod zastaw lombard w Warszawie?

Lombardy w Warszawie i innych miastach Polski są cenione przede wszystkim ze względu na to, że są w stanie przyjąć praktycznie wszystko, wyceniając to i wręczając za to gotówkę. Oczywiście każdy pozostawiony w nich przedmiot musi spełniać należyte standardy – sprzęt musi być sprawny, a biżuteria – w żaden sposób nieuszkodzona. Podobnie ma się sprawa z obrazami, rzeźbami i wszystkimi innymi pozostawionymi o niego przedmiotami. Co zatem ludzie tak właściwie zostawiają pod zastaw w lombardzie? Do najpopularniejszych przedmiotów należą:

 • komputery, telefony, tablety i innego rodzaju sprzęt elektroniczny, w tym konsole do gier,
 • sprzęt RTV i AGD,
 • biżuterię i wartościowe pamiątki,
 • przedmioty kolekcjonerskie – obrazy, rzeźby, monety i inne;
 • złoto, srebro oraz inne metale szlachetne,
 • wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy, ale tylko taki, który nie stanowi części odzieży (ta nie jest przyjmowana).

Choć spektrum przedmiotów przyjmowanych przez lombard jest ogromne, ten ma prawo odmówić przyjęcia konkretnej rzeczy, jeśli uzna, że sprzedanie jej byłoby nazbyt kłopotliwe, nieopłacalne lub po prostu niemożliwe.

Kiedy warto sięgnąć po usługi proponowane przez lombard w Warszawie?

Lombard w Warszawie cieszy się powodzeniem przede wszystkim u osób, które potrzebują szybkiej gotówki. Choć zazwyczaj są to ludzie znajdujący się w ciężkiej sytuacji materialnej (czy to zadłużeni, czy też uzależnieni od hazardu), bardzo często zdarza się tak, że przedmioty pod zastaw zostawiają osoby przewlekle chore, które nie posiadają pieniędzy na leczenie. Wizyta w lombardzie bardzo często jest też spowodowana impulsem i nagłą chęcią kupienia czegoś zgoła innego, przy sprzedaży cennej rzeczy, którą ma się przy sobie.

Lombardów nie odwiedzają jednak wyłącznie ludzie zainteresowani szybką pożyczką do ręki. Zaglądają dla nich również tak zwani “łowcy okazji” – ludzie, którzy kupują różnego rodzaju przedmioty po okazyjnych cenach. Z uwagi na to, że lombard zazwyczaj wycenia przedmioty na swoją korzyść i tak, żeby później móc je szybko sprzedać, niemal zawsze oferuje ceny mocno konkurencyjne przy jednoczesnym zagwarantowaniu dobrego stanu sprzedawanych przez niego przedmiotów.

Ciekawostki na temat lombardu

 • Z lombardem w Warszawie i wszędzie indziej można negocjować – co więcej, to właśnie z tych negocjacji jest on znany.
 • Lombardy prowadzą swoją działalność również przez Internet – nie tylko sprzedają w jego obrębie przedmioty pochodzące ze skupu lub zastawu, ale też oferują bezpłatną wycenę. Przedmioty można też im wysłać, jeśli ta wycena będzie nam odpowiadała.
 • Niektóre lombardy nie zmuszają nas do zaprzestania używania zastawianego przedmiotu – wtedy jednak zawierają z nami specjalną umowę.
 • Lombard w Warszawie nie sprawdza rejestru dłużników ani naszej zdolności kredytowej. Jedynym i wystarczającym mu zabezpieczeniem jest przedmiot, który zostawiamy mu pod zastaw.
 • Lombard gwarantuje dyskrecję – możemy mieć pewność, że nikt nie dowie się o naszych ewentualnych problemach finansowych (jeżeli oczywiście z takowymi się zmagamy).

Podsumowanie

Lombard Warszawa (i nie tylko ona) ceni sobie ze względu na jego dostępność, przyjazne i zawsze otwarte podejście do klienta, ale też przystępne warunki współpracy. Potrafi on być miejscem, na którym można polegać – również, a może przede wszystkim w sytuacjach mocno kryzysowych. Pamiętajmy więc, że jeśli potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki, zawsze możemy sięgnąć po jego usługi. Z pewnością zostaniemy obsłużeni szybko, profesjonalnie, a pieniądze uzyskamy go ręki, w gotówce.