Masaże Ursynów

Masaże na Ursynowie już od dłuższego czasu cieszą się sporym uznaniem na rynku. Pomoc profesjonalisty w wielu przypadkach jest nieoceniona. Masaż pomoże nam zadbać o zdrowie i doda energii. Często jest zalecany po przebytych chorobach, urazach, czy kontuzjach. Skorzystać z niego może praktycznie każdy, kto potrzebuje relaksu. Jakie zalety ma masaż? Dlaczego warto z niego skorzystać? Gdzie znajdziemy dobrego masażystę?

Masaże na Ursynowie

Masaż to jedna z najbardziej znanych form terapii, jaka bazuje na wykorzystaniu bodźców mechanicznych. Masaż na Ursynowie jest wykonywany przez specjalistów, którzy posiadają doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Wyróżniamy wiele odmian masażu, które mają związek z mechanizmami działania i sposobem wykonywania tych czynności. Okazuje się, że ma on pozytywny wpływa na ogólne krążenie, poprawia dopływ odżywczych produktów oraz przyczynia się do usunięcia zbędnych produktów przemiany materii.

Warto podkreślić, że masaże są popularnymi formami fizjoterapii. Odbywają się one poprzez dotyk, gdzie udział biorą konkretne części ciała (głównie dłonie masażysty). Nie zapominajmy o tym, że ta metoda jest stosowana jako relaks, jak i w lecznictwie. Najprościej rzecz ujmując, za pomocą masażu oddziałuje się na tkanki ludzkiego organizmu, jednocześnie zachowując bierną postawę osoby masowanej. Jeśli chodzi o lecznicze masaże na Ursynowie, mają one na celu przyczynić się do poprawy psychofizycznej sprawności danej osoby. Plusem jest zastosowanie w profilaktyce, rehabilitacji i leczeniu różnych chorób z dziedziny pediatrii, ortopedii, neurologii, czy nawet chorób wewnętrznych.

Kilka słów o historii masażu

Co ciekawe, jest to dziedzina lekarska, jaka wywodzi się z Indii oraz Chin. 3000 lat przed naszą erą znaleziono wzmiankę o leczeniu za pomocą masażu, która znajdowała się w chińskich dziełach. Czasy medycyny sakralnej obfitowały w liczne obrzędy, jakie były też częścią kultu religijnego. W 1800 roku p.n.e. Hindusi jasno wskazali, jak prawidłowo wykonywać masaże. Na przestrzeni lat proces ten przestał być kojarzony jedynie z religią i wszedł z powodzeniem w zakres leczenia. W Grecji miał on znaczenie dla sportowców, którzy byli uczestnikami igrzysk olimpijskich. Jednakże tamten masaż nie przypominał metod współczesnych. Wtedy namaszczało się ciało danej osoby, natłuszczając je oliwą przed zawodami.

Nacieranie i namaszczanie ciała był pierwszymi zabiegami, jakie zapoczątkowały klasyczne masaże. W kronikach historycznych państwa rzymskiego znajdziemy wzmiankę mówiącą o tym, że Juliusz Cezar cierpiał na rwę kulszową i korzystał z masażu, jaki bazował na ugniataniu i szczypaniu. To z kolei wskazuje, że zarówno Grecy, jak i Rzymianie setki lat temu rozumieli doskonale, jakie zalety mają masaże, dlatego wykorzystywali je w formie zabiegów leczniczych, sportowych i kosmetycznych.

Zalety masaży na Ursynowie

Mówiąc o masażu na Ursynowie, nie można pominąć szeregu zalet, jakie są z nim związane. Ursynów słynie z dobrych masaży, jakie pozwalają się zrelaksować i całkowicie odprężyć. Regularny masaż może wzmocnić układ odpornościowy, co jest sporym atutem. Terapia ma za zadanie zwiększyć poziom białych krwinek, jakie przyczyniają się do zwalczania wirusów w organizmie.

Kolejnymi zaletami są z pewnością:

  • Zachowanie młodego wyglądu – masaże na Ursynowie dotleniają i ujędrniają skórę, jednocześnie wzmacniają też elastyczność mięśni. Szybko zauważymy zatem poprawę kondycji skóry. 
  • Złagodzenie stresu – w tym przypadku na uwagę zasługuje oddziaływanie na sferę fizyczną i psychiczną. Coraz częściej borykamy się ze zmęczeniem i stresem w codziennym życiu, dlatego warto poszukać wsparcia w gabinecie masażu. 
  • Obniżenie ciśnienia krwi – liczne badania wykazały, że masaże obniżają rozkurczowe i skurczowe ciśnienie krwi. 
  • Poprawa snu – masaż łagodzi bezsenności i poprawia jakość snu. Czujemy się dzięki niemu zrelaksowani i mamy dobre samopoczucie. 
  • Zmniejszenie bóli głowy – okazuje się, że masaże sprawią, że przestaniemy odczuwać bóle głowy. Łagodzenie napięciowych bóli głowy i migreny jest ratunkiem dla wielu osób.
  • Poprawa poziomu energii – zaletą masażu jest też złagodzenie stresu i niepokoju, przyspieszenie procesu regeneracji, co wpływa na mniejsze zmęczenie. 
  • Zwiększenia zakresu ruchu – przepracowane mięśnie staną się rozluźnione, co prowadzi do poprawy krążenia w stawach i zwiększenia elastyczności. 
  • Relaks i wypoczynek – nie od dziś wiadomo, że fachowy masaż daje relaks, wyciszenie i uspokojenie myśli. 
  • Pomoc w problemach z trawieniem – niektóre metody masaży wpływają znacząco na perystaltykę jelit. 
  • Niwelowanie skurczy – dochodzi do rozluźnienia napiętych mięśni, dlatego po masażu zapomnimy o bolesnych skurczach. 

Masaże na Ursynowie dają wiele korzyści zdrowotnych, które są doceniane na rynku. Profesjonalni masażyści zadbają o nasz komfort, dając relaks i odprężenie. Ponadto, pomogą nam dobrać taki rodzaj masażu, jaki doskonale spełni nasze oczekiwania i zostanie dopasowany do konkretnego schorzenia, bólu, czy innych objawów.