Sposoby na oczyszczanie biur i pomieszczeń usługowych

Warunki, jakie panują w biurze mają kolosalny wpływ na samopoczucie pracowników. Jednakże w dużych obiektach, w których pracuje na jednej sali nierzadko kilkadziesiąt osób, trudno utrzymać idealną czystość. Tak naprawdę istnieje skuteczny sposób, który zabija wirusy, bakterie i niszczy nieprzyjemne zapachy. Sama klimatyzacja to często za mało. Ozonowanie biur jest właśnie takim rozwiązaniem. Ceny ozonowania nie są wygórowane, a na pewno takie działanie poprawi samopoczucie i bezpieczeństwo pracowników biurowych.

Likwidacja bakterii i wirusów z ozonowaniem pomieszczeń

Ozon jest związkiem, który występuje naturalnie w powietrzu. Można go wykorzystywać także do dezynfekcji biur. Szczególnie pomieszczenia zamknięte, klimatyzowane, bez otwieranych okien, narażone są na zwiększoną ilość wirusów i bakterii. Dlatego wielu pracowników skarży się na alergie, piekące oczy oraz ból gardła. Tak naprawdę wszystkie wymienione dolegliwości są efektem skumulowanych w biurze drobnoustrojów. Dezynfekcja biur oparta na ozonowaniu daje doskonałe efekty. Warto w nią inwestować po pierwsze dlatego, że można uniknąć zwolnień lekarskich pracowników, po drugie poprawia warunki pracy. Co jeszcze zabija ozonowanie? Lista korzyści ze stosowania tej metody jest długa. Szczególnie wskazane jest ozonowanie pomieszczeń, w których ma miejsce praca zmianowa. Wówczas można łatwiej uniknąć rozprzestrzeniania się wirusów.

Kompleksowa dezynfekcja miejsc pracy

Wielu pracodawców szuka nowoczesnych sposobów na odkażanie biur. Od tego, jakie warunki panują w zamkniętych pomieszczeniach, zależy samopoczucie i zdrowie pracowników. Co prawda przepisy BHP nie regulują szczegółowo kwestii dezynfekcji biur, natomiast każdy właściciel firmy chce poprawić byt swoich podwładnych. W ten sposób najczęściej pracodawcy zamawiają ozonowanie biur. To oczywiście nie jedyny sposób na czystą i sterylną przestrzeń. Jednak badania wyraźnie wskazują na skuteczność ozonowania. Obok niszczenia drobnoustrojów odpowiedzialnych za groźne choroby, ozonowanie pomieszczeń neutralizuje brzydkie zapachy. Taka kompleksowa dezynfekcja ma kolosalny wpływ na samopoczucie wszystkich pracowników.

Roztocza i kurze niszczone dzięki ozonowaniu

Alergie są plagą współczesnych czasów. Mało kto nie skarży się na jakąś formę nietolerancji pokarmowej, alergii skórnej lub wziewnej. Od tego, jak przebiega dezynfekcja biur zależy zdrowie pracowników. Bywa, ze nawet osoby zdrowe i aktywne zaczynają odczuwać objawy związane z alergią. Wiele godzin spędzanych w zamkniętym pomieszczeniu sprzyja kumulowaniu się roztoczy, czyli cząsteczek kurzu domowego. W ten sposób ludzki układ odpornościowy jest dodatkowo obciążony i podatny na uczulenia wziewne. Ozonowanie biur to dobry sposób na skuteczne pozbycie się roztoczy, grzybów i pleśni. Te drobne, niewidoczne dla oka cząsteczki potrafią osłabiać organizm i sprzyjają zachorowaniom na choroby układu oddechowego. To oczywiście nie wszystko. Jeśli ktoś zaczyna odczuwać wzmożone objawy alergiczne, może dodatkowo zamówić ozonowanie mieszkania.

Lista drobnoustrojów, na które działa ozonowanie

Klasyczne, ręczne czyszczenie powierzchni biurowych ma ograniczona skuteczność. Samo mycie biurek, podłóg i przecieranie komputerów to stanowczo za mało. Dlatego wskazane jest ozonowanie pomieszczeń użytkowych. Każde miejsce przeznaczone dla większej liczby osób narażone jest na rozprzestrzenianie się wirusów ora na przenoszenie bakterii. Sposób pozwalający na szybką i długotrwałą neutralizację drobnoustrojów to oczywiście ozonowanie biur. Można je przeprowadzić o dowolnej porze dnia i roku. Co zabija ozonowanie? Po pierwsze wirusy i bakterie, po drugie, kurze i roztocza sprzyjające alergiom. Wśród bakterii szczególnie niebezpieczne są pałeczki coli. Inne bakterie to salmonella i streptococus. Na każdy ze szczepów oddziałuje ozon.

Grzyby i pleśnie znikają po ozonowaniu

Pleśnie i grzyby występują nie tylko w lasach i przestrzeniach otwartych. Mogą pojawić się w domu lub w biurze. Szczególnie narażone są pomieszczenia wilgotne, ciemne, bez przewiewu i starsze budownictwo. Jeśli w domu pojawi się trudny do usunięcia grzyb, wówczas skuteczne okaże się ozonowanie mieszkania. Zniszczy pleśń w kuchni, łazience, korytarzu, a nawet w wilgotnej piwnicy. To szczególnie ważne w przypadku starszej, przedwojennej zabudowy. Często biura zlokalizowane są w wiekowych kamienicach. Od tego, jak będzie przebiegało czyszczenie biur zależą warunki panujące wewnątrz. Grzyby i pleśnie potrafią szybko się rozprzestrzeniać. Z łatwością kolonizują podłogi i sufity. Natomiast szybka akcja czyszczenia połączona z ozonowaniem może powstrzymać atak grzybów na mury i tynki. Grzyby i pleśnie, które wrastają w ściany są bardzo dużym problemem dla właścicieli biur w zabytkowej zabudowie. Nieprzyjemny zapach może bowiem odstraszać klientów i ma niekorzystny wpływ na pracowników. Z tego też powodu warto systematycznie zamawiać ozonowanie biura. Im częściej będzie ono przeprowadzane, tym większa szansa, że grzyby i pleśnie nie pojawią się na ścianach.