Jaka nawigacja z androidem będzie najlepsza?

Nawigacje samochodowe to niezwykle przydatna rzecz. Niestety, niewiele osób ma świadomość, że można zakupić urządzenia z Androidem. Są one najczęściej dostępne w nowoczesnych samochodach, jako nawigacje wbudowane – razem z radiem. Niektóre modele można jednak nabyć osobno. To, co je charakteryzuje, to prosta obsługa, dotykowy panel LCD, a także intuicyjność. Warto zatem pomyśleć o tego typu urządzeniach, aby cieszyć się z bezproblemowych podróży prosto do ustalonego celu.

Jaka nawigacja z androidem będzie najlepsza?Nawigacja z Androidem – jaką kupić?

Coraz częściej zestawy radia z nawigacją posiadają zarówno duży ekran, nawigację, jak również i dostęp do Internetu. Chociaż wciąż kojarzą się nam z najprostszymi, a nawet staromodnymi urządzeniami, to jednak można dobrać je do samochodów według własnych preferencji i zakupić takie, które będą pasować niemal do każdego rodzaju samochodu. Jedną z nawigacji z Androidem jest nawigacja 2DIN. Rzeczona nawigacja 2DIN to pełny zestaw wraz z radiem, okablowaniem, wyświetlaczem i tym podobne. Ma ona także dostęp do Internetu, co znacząco ułatwia jej użytkowanie. Jako że ekran jest dość duży, istnieje możliwość prostego i bezproblemowego korzystania z niego. Co ciekawe, istnieje możliwość dopasowania jej do konkretnej marki samochodu. Nawigacja 2DIN posiada między innymi wbudowany zestaw głośnomówiący, mikrofon, sterowanie dzięki funkcji kierownicy, możliwość odbierania rozmów telefonicznych, korzystanie z książki ze smartfona i tym podobne. Oprócz tego, obsługuje czujniki parkowania, kamery cofania, a także rejestrator jazdy. Menu w języku polskim znacząco ułatwia korzystanie z nawigacji.

 

Jak działa nawigacja z Androidem?

Nawigacja z Androidem jest bardzo prosta w obsłudze. Po pierwsze, samo jej włączenie jest szybkie i łatwe. Można tego dokonać w zaledwie kilka sekund. W przypadku podłączenia kamer do urządzenia, włączają się one zaraz po uruchomieniu silnika, bez żadnych opóźnień czasowych. Niektóre nawigacje z Androidem, które posiadają przednią kamerę, włączają ją dopiero, kiedy wrzucony zostanie pierwszy bieg. Istnieje jednak możliwość włączenia ich przez cały czas, dzięki czemu mamy podgląd podczas jazdy. Z całą pewnością nawigację z systemem Android działają bardzo płynnie. System nie zacina się ani też nie ma jakichkolwiek opóźnień względem jego pracy. Kupując urządzenie tego typu, należy jednak wziąć pod uwagę ilość rdzeni procesora oraz pojemność pamięci RAM. To te dwie rzeczy odpowiadają bowiem za bezproblemowe działanie nawigacji. Na pewno zaletą takich nawigacji jest możliwość połączenia z Internetem oraz z telefonem komórkowym. W ten sposób urządzenie pozwala prowadzić rozmowy na głośniku w trakcie jazdy oraz wybierać rozmówców z książki telefonicznej. W ten sposób zwiększa się więc bezpieczeństwo i komfort prowadzenia, ponieważ kierowca nie używa komórki. Radio w nawigacji 2DIN dodatkowo działa bardzo dobrze, zarówno na obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Nie ma żadnych zakłóceń w połączeniu.

Zobacz również:

 

Na co zwrócić uwagę kupując nawigację z Androidem?

Nie każda nawigacja działa tak, jak byśmy tego chcieli. Nie wszystkie mają również cenę adekwatną do jakości. Osoby, które kompletnie nie znają się na zakupie nawigacji GPS, zakup odpowiedniej może być dość dużym problemem, dlatego też warto wiedzieć, jakie urządzenie sprawdzi się w naszym przypadku oraz jakie funkcje powinno posiadać. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na to, jak wiele szczegółów posiada mapa nawigacji, jaka nas interesuje. Dzięki temu lepiej trafimy do celu. Oprócz tego, warto pamiętać o tym, że urządzenie powinno wyświetlać na ekranie w trakcie jazdy wszystkie niezbędne informacje, które ułatwią jazdę. Mowa tutaj na przykład o prędkości, odległości od punktu docelowego, przewidywanej godziny dojazdu i tym podobne. Niektóre nawigacje pozwalają na wygodne ustawienie takich rzeczy, tak aby każdy mógł wybrać te, które najbardziej go interesują. Niektórzy dużą uwagę zwracają również na głos lektora. Niejednokrotnie bowiem zdarza się, że jest wgrany tylko jeden i nie można go zmienić. Są osoby, które preferują głos kobiecy, a inni – głos męski. Jeszcze inni natomiast wolą, kiedy do celu prowadzi ich… głos postaci fikcyjnej, na przykład z bajki. Niezwykle istotna jest kwestia aktualizacji mapy. Nie warto w tym wypadku ufać sprzedawcom, lepiej sprawdzić tę informację u samych producentów. Niektórzy bowiem aktualizują mapy co kwartał, inni co rok, ale do darmowych aktualizacji możemy mieć dostęp jedynie przez określony czas. Warto więc wybrać nawigację, która oferuje dożywotnią możliwość odświeżenia mapy. Jak już wcześniej wspomniano, warto wybrać nawigację z radiem, która dodatkowo umili jazdę. Dużą popularnością cieszą się też te, które posiadają większy od standardowego wyświetlacz. Wszystko dlatego, że łatwiej odczytywać z nich informacje. Te największe jednak często trudno zamontować w samochodzie. Z drugiej strony, nawigacja 2DIN to urządzenie, które można z łatwością dopasować do marki samochodu, a tym samym – do kokpitu w pojeździe, na którym zostanie zamontowane.