Laptopy Acer - cechy charakterystyczne

Firma Acer zasłużenie zajmuje jedną z czołowych pozycji na współczesnym rynku komputerowym. Jej produkty cechuje wysoka jakość, niezawodność i trwałość. Jednym z obszarów pracy firmy Acer jest rozwój wydajnych laptopów. Acer produkuje szereg serii przeznaczonych do rozwiązywania różnych zadań, od codziennego słuchania muzyki lub surfowania po Internecie po pracę z produktywnymi i profesjonalnymi programami. Szeroka gama laptopów Acer umożliwia każdemu użytkownikowi łatwe znalezienie sprzętu odpowiedniego do rozwiązywania podstawowych celów w ramach istniejącego budżetu.

Projekt obudowy laptopów Acer

Każdy laptop Acer jest zbudowany z wysokiej jakości materiałów i ma praktyczny design. W ostatnim czasie firma aktywnie eksperymentuje z projektowaniem, czyniąc swoje urządzenia wygodniejszymi i praktycznymi. Na przykład można zwrócić uwagę na szczegół, taki jak teksturowana pokrywa z grawerem laserowym. Powierzchnia laptopa jest szorstka w dotyku, dzięki czemu nie widać na nim odcisków palców i smug.

Materiał obudowy to zwykle tworzywo sztuczne o wysokiej wytrzymałości lub aluminium w przypadku droższych modeli. Jakość wykonania jest zawsze wysoka, niezależnie od ceny. W niektórych modelach zastosowano ultranowoczesne rozwiązanie np. wyjmowaną klawiaturę, dzięki czemu laptop może jednocześnie pełnić funkcję laptopa i tabletu. Paleta odcieni to głównie tradycyjna czerń i srebro, jednak w niektórych seriach można znaleźć modele z kolorowymi elementami i miejscem na klawiaturę.

Klawiatura i touchpad (panel wielodotykowy) laptopów Acer

Laptopy Acer są wyposażone w pełnowymiarową, ergonomiczną klawiaturę z matowym wykończeniem, zapewniającym lepsze wrażenia dotykowe. Klawisze są wystarczająco mocne i nie wyginają się po naciśnięciu. Dzięki wygodnemu układowi i cichej pracy klawiatura jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Wiele modeli wyposażonych jest w podświetlenie, które pozwala na wygodną pracę w nocy. Laptopy Acer są wyposażone w funkcję multi-touch i rozpoznaje kilka dotknięć jednocześnie. Dzięki niemu można powiększać i pomniejszać obiekty, przewijać.

Wydajność laptopów Acer

Produkty firmy Acer wyróżniają się dużą produktywnością i szybkością pracy, są wyposażone w następujące typy energooszczędnych dwu- i czterordzeniowych procesorów:

 • Intel Celeron
 • Intel Pentium
 • Intel Core i3
 • Intel Core i5
 • Intel Core i7
 • AMD A4, A6, A10, E.

Najnowsze karty graficzne GeForce firmy NVIDIA lub IntelHD są najczęściej instalowane jako karty graficzne. Ilość pamięci graficznej to do 8 GB. Oczywiście konkretne specyfikacje zależą od konkretnej linii i modelu. Na przykład laptopy Acer do gier tradycyjnie były najpotężniejsze pod względem wydajności i grafiki. Większość modeli jest oferowana z zainstalowanym systemem Windows 10. Ale są opcje w systemie Windows 7, 8, Linux lub bez systemu operacyjnego.

Wyświetlacz i system audio Acer

Laptopy Acer są oferowane z następującymi rozmiarami wyświetlacza::

 • 11
 • 12
 • 13
 • 14-15,6
 • 16-17 cali.

Rodzaj matrycy może być różny i zależy od konkretnej linii laptopów. Najczęściej są to wyświetlacze IPS lub ekrany zaprojektowane w technologii filmowej TN +. Tak czy inaczej, ekrany laptopów Acer gwarantują wysoką jasność, realizm i szerokie kąty widzenia. A dzięki technologii CrystalBrite obrazy są ostre. Twórcy wyposażają ekrany zarówno w błyszczące, jak i matowe wykończenia, przy czym to drugie jest bardziej powszechne. Przyzwoite właściwości przeciwodblaskowe pozwalają na wygodną pracę z laptopem nawet w jasnym świetle słonecznym. Niektóre laptopy są oferowane z ekranami dotykowymi. System dźwiękowy laptopów Acer reprezentowany jest przez mikrofon i wbudowane głośniki, może być ich nawet sześć. Niektóre modele, zwłaszcza multimedialne, są dodatkowo wyposażone w subwoofer. Podsumowując, daje to potężny system audio i dobrej jakości, czysty dźwięk.

Pamięć i bateria w laptopach Acer

Laptopy Acer są wyposażone w 2 do 32 GB pamięci RAM, co jest wystarczające dla wydajności systemu. Jeśli chodzi o wbudowany, jego objętość sięga 2 TB i jest reprezentowany przez zwykły dysk twardy lub bardziej nowoczesne dyski SSD. Niektóre modele mają wbudowane karty multimedialne. Laptopy Acer oferowane są z wbudowanymi akumulatorami litowo-jonowymi o różnych pojemnościach do 6000 mAh. Baterie zawierają od trzech do ośmiu ogniw (w laptopach do gier), co zapewnia wystarczającą autonomię dla różnych zadań. Asortyment produktów Acer jest przeznaczony dla szerokiego zakresu użytkowników i różnych potrzeb. Firma produkuje zarówno niedrogie laptopy do użytku domowego lub do nauki, jak i mocniejsze do profesjonalnych zajęć i gier. Linia produktów Acer jest reprezentowana przez różne serie. Dla przykładu:

Acer Aspire Es Series – główne zalety:

 • Energooszczędne chipy AMD i Intel Core i3 – i7
 • Błyszczące i matowe ekrany z antyodblaskową powierzchnią i przekątną 13-17 cali
 • Autonomiczna praca do 12 godzin
 • System audio z obsługą zastrzeżonej technologii TrueHarmony zapewniającej realistyczny dźwięk przestrzenny
 • Stylowa obudowa.

Laptopy Acer Aspire E to niedrogie laptopy do użytku w domu lub podczas nauki. Chociaż nie można ich nazwać superproduktywnymi, wytrzymują codzienne obciążenia pracą (oglądanie filmów, surfowanie po Internecie, praca z programami biurowymi).