Regały metalowe do wyposażenia wnętrz w stylu industrialnym i loft

We współczesnym świecie wnętrza w stylu loftu i industrialnym stają się coraz bardziej popularne. Jeśli ktoś zamierza urządzić wnętrze w stylu przemysłowym, powinien zwróć szczególną uwagę na praktyczne rzeczy. W końcu nie tylko ramy okienne i drzwiowe, sufity, podłogi, ściany, ale również meble powinny być zaprojektowane w tym samym stylu. Wystrój powinien być również odpowiedni.

Nawet, jeśli ktoś ma rzeczy dalekie od loftu, ale ceni sobie ten styl lub po prostu chce wprowadzić do domu coś wyjątkowego, ale nie pasuje to do ogólnego stylu, istnieje prosty sposób na zrównoważenie po prostu zwróć uwagę na regały metalowe. Sprawią one, że projekt kuchni, salonu, sypialni lub korytarza będzie kompletny i pomoże umieścić wszystko, czego domownicy potrzebują.

Zastosowanie regałów metalowych we wnętrzu

Podobnie jak w samym wnętrzu, meble w stylu loftu są wykonane z identycznych materiałów: najczęściej używany jest metal i drewno. Styl loftu nie toleruje pretensjonalności ani plastikowego połysku, dlatego półki powinny być tak proste, jak to możliwe, mieć prymitywne wykończenie i wyglądać surowo. Regały metalowe mogą ogólnie wyglądać jak rusztowania, które zostały przypadkowo zapomniane po naprawie, półki mogą być wykonane z wytartych, zardzewiałych lub utlenionych rur z różnymi kranami, śrubami lub z metalowych prętów. Pod półkami w stylu loftu do kuchni można umieścić drewniane palety, przecinając je na pół.

Regały metalowe do wyposażenia wnętrz w stylu industrialnym i loftRegał metalowy na buty w stylu loftu będzie funkcjonalny, może posiadać kilka półek, w których zmieszczą się buty, które obecnie najczęściej są noszone, a resztę obuwia można umieścić w pudełkach lub utworzyć osobną niszę dla każdej pary. Półki wykonane z metalu można uzupełnić niezwykłymi elementami: siatkami, jak na koszach, czasami z poprzecinanymi łańcuchami. Nacisk można jednak kłaść nie tylko na formę i materiały. Kontrast tekstur lub kolorów będzie wyglądał oryginalnie. Niektóre sekcje regałów metalowych mogą być zupełnie nowe, gładkie i błyszczące, a inne postarzane nie do poznania z łuszczącą się farbą, pokryte rdzą, porysowane lub szorstkie.
Warto skupić się na kolorze, pośród gładkiego lub stonowanego wnętrza można ustawiać regały metalowe w kolorze czerwonym, żółtym, pomarańczowym lub w innych jasnych, przyciągających wzrok kolorach. Aby jeszcze bardziej harmonijnie łączyć takie elementy dekoracyjne, można malować je w kolorze z mebli: sofy, stołu, fotela. W stylu loftu często stosuje się również farbę imitującą zimne odcienie metali brąz lub srebro. Stylowy regał metalowy w stylu industrialnym nadaje się do baru, kawiarni, restauracji, salonu, kuchni, gabinetu, jadalni. Regał ma metalową ramę, co sugeruje, że taki projekt będzie trwał dłużej niż jedną dekadę. Kolor metalu i drewna można zmieniać według własnego uznania.

 

Funkcje regałów metalowych

Regały metalowe stworzone do pomieszczeń w stylu loftu mają własne cechy projektowe. Konstrukcja regałów nie różni się funkcjonalnie od zwykłych regałów, są to te same elementy wyposażenia i przymocowane do nich półki. Jednak, jako materiał na półki pożądane jest drewno, które można jednak zastąpić bardziej budżetową płytą wiórową lub MDF. Regały metalowe służą do przechowywania książek i różnych innych przedmiotów.
Oryginalne regały metalowe, wykonane z metalu i drewna w stylu industrialnym, staną się stylową ozdobą wnętrza. Ścisłe linie i kształty, a także modny geometryczny wzór, wszystko to ma na celu stworzenie wrażenia nowoczesnych mebli przemysłowych. Regał, podobnie jak wszystkie meble w stylu loft, jest praktyczny, przestronny i funkcjonalny, a wytrzymałość metalowej ramy w połączeniu z szerokimi drewnianymi półkami z drewna pozwala ozdobić regał dowolnymi elementami dekoracyjnymi. Regały uzupełnione metalowymi kółkami można łatwo przenosić w przestrzeni. Jest to doskonałe rozwiązanie do strefowania pomieszczeń kreatywnych warsztatów, zakładów fryzjerskich.

Ramy regałów metalowych

Regały metalowe, jako meble do pomieszczeń przemysłowych dobrze pasują do ogólnego wnętrza industrialnego. Solidna metalowa rama idealnie nadaje się do regałów tego typu. Taką ramę można pomalować na matowy czarny kolor. W przypadku regałów w stylu loftu obowiązują wszystkie zasady, jak w przypadku zwykłych regałów i lepiej zacząć układać przedmioty od dolnej półki, stopniowo podnosząc się do góry, aby zapobiec nadmiernemu obciążeniu regałów.

Regały w stylu loft to bardzo funkcjonalny element mebli, który przechowuje rzeczy, dzieli przestrzeń i po prostu ozdabia wnętrze domu. Nadają się do absolutnie każdego pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy jest to zakład gastronomiczny czy budynek mieszkalny. Na półkach regału metalowego można ułożyć rodzinne zdjęcia, ozdobne kwiaty i inne akcesoria. Regały są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej. Regały metalowe w stylu przemysłowym są ostatnio bardzo popularne. Ceglane ściany, metalowe regały, sztucznie starzone metale harmonijnie wyglądają w tandemie. Regały w stylistyce industrialnej będą służyć długo, ponieważ są wykonane z materiału o wysokiej wytrzymałości.