Urządzając swoje nowe mieszkania bardzo często popełniamy wiele błędów, których moglibyśmy uniknąć. Pragniemy jak najszybciej ujrzeć wykończone i w pełni wyposażone wnętrze, więc niejednokrotnie decydujemy się na ustępstwa oraz zakupy, które niekoniecznie powinny zostać sfinalizowane. Dlatego też następnym razem warto wziąć pod uwagę kilka cennych wskazówek, nim zaczniemy przeglądać ofertę sklepu z lampami. Dzięki temu zyskamy wysokie jakościowo produkty oraz pewność, że będą nam one długo służyły.

Opinie klientów

Podstawową możliwością wszystkich współczesnych klientów jest zasięgnięcie opinii na temat sprzedawcy, u którego chcielibyśmy kupić podobający się nam asortyment. Wiele firm ma własne strony internetowe, na których pojawiają się wpisy klientów – zarówno tych zadowolonych, jak i niezadowolonych. Poza tym mamy niezliczoną ilość dyskusji, rozpoczętych wątków i podstron na portalach społecznościowych, gdzie konsumenci opowiadają o sfinalizowaniu zakupu. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, w jaki sposób przebiegał kontakt pomiędzy kupującym, a sprzedawcą, jak szybko paczka z produktami dotarła do klienta i czy wszystkie elementy były właściwie zabezpieczone. Warto również dowiedzieć się, czy sklep z lampami sprzedaje asortyment, który po miesiącach użytkowania nie psuje się pod względem elektrycznym oraz nie niszczy wizualnie.

Sposoby płatności

Jeśli urządzamy swoje mieszkanie po raz pierwszy to oczywistością jest, że nie mamy jeszcze doświadczenia w wyborze najlepszych dostawców i często nie wiemy, która firma jest najlepsza. Jeśli podobają się nam produkty konkretnego sprzedawcy, a nie potrafimy znaleźć zbyt wielu opinii na jego temat w Internecie, zawsze możemy zainteresować się sposobami płatności za zamówienie. Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy nie mamy możliwości wybrać się do sklepu stacjonarnego (jest zbyt daleko lub przedsiębiorca prowadzi tylko sprzedaż wysyłkową). Jeśli chcemy uniknąć sytuacji, w której stracimy pieniądze opłacając nieuczciwe zamówienie, możemy wybrać opcję płatności za pobraniem. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nie zostaniemy oszukani i dopiero po odpakowaniu paczki i sprawdzeniu jej zawartości dokonamy uregulowania rachunku.

System zwrotów

Robiąc zakupy w sklepie z lampami warto także zainteresować się systemem zwrotów. Często w euforii wykańczania mieszkania zapominamy o tym, że czasami niektóre elementy mogą ostatecznie nie pasować do reszty. Możliwe również, że po prostu zamówiłam zły egzemplarz, którego nie będziemy w stanie zamontować. Choć mamy prawo odstąpienia od umowy do 14 dni od jej zawarcia, to musimy także pamiętać o tym, że produkty personalizowane, wytwarzane według naszych preferencji takim zwrotom nie podlegają. Dlatego też musimy skupić się na wszystkich aspektach, by później nie żałować źle wydanych pieniędzy.

Doradca

Jeśli zależy nam na wyposażeniu swojego mieszkania wedle jednego, konkretnego stylu zawsze możemy prosić o pomoc doradcę. Nie zawsze musimy wynajmować i opłacać usługi firmy oferującej tego typu pomoc. Często w rozbudowanych, nastawionych na kontakt z klientem sklepach możemy spotkać się z doradcą klienta, który podpowie, jakie egzemplarze cieszą się największym zainteresowaniem konsumentów, które z nich spełniają wymogi najwyższej jakości materiałów oraz z czym najlepiej się komponują. Zupełnie inny asortyment powinien nas zainteresować, jeśli swoje mieszkanie urządzamy w stylu industrialnym, a zupełnie inny, gdy stawiamy na tradycję i chętniej sięgamy po duże, mosiężne lampy i żyrandole. Choć wychodzą one z mody, to wciąż w wielu salonach możemy zobaczyć wiszące, ciężkie szklane lampy powieszone nad podłużnym, drewnianym stołem.

Wykonaj projekt

lampy wiszące

Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie projektu przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań remontowych. W jego skład wchodzi nawet rozkład wszystkich przyłączy i gniazdek, by można było ocenić nie tylko wygląd mieszkania, ale i jego funkcjonalność. Jeśli nie zrobimy tego samodzielnie, warto spytać w upatrzonym przez nas sklepie z lampami, czy nie oferuje wykonania ogólnego projektu, który pokaże nam, w jaki sposób dana lampa komponuje się kolorystycznie z innymi elementami w pomieszczeniu oraz czy jej wysokość nie zawadza podczas korzystania z szaf, komód i innych wysokich oraz przesuwnych mebli. Dzięki temu będziemy w stanie wyobrazić sobie wystrój wszystkich naszych pokoi.

Personalizowane zamówienia

Choć możliwość zamówienia lamp o konkretnych, dostosowanych do potrzeb klienta rozmiarach jest rzadkością, to jest to jednak możliwe. Wystarczy znaleźć profesjonalny sklep z lampami, którego oferta proponuje wykonanie dopasowanych specjalnie egzemplarzy. Musimy się jednak liczyć z wyższą ceną oraz czasem oczekiwania na wykonanie produktów. Jednak jeśli mamy specjalnie oczekiwania lub oryginalne wnętrza, w których potrzebujemy nietuzinkowych wzorów, czy też rozmiarów, to jak najbardziej warto skorzystać z tego typu możliwości. Dzięki temu nasze mieszkanie nabierze wyjątkowego, oryginalnego wyrazu i zachwyci swoim wystrojem.