Co to jest lakier hybrydowy budujący

Co to jest lakier hybrydowy budujący – manicure hybrydowy staje się coraz popularniejszy wśród kobiet w każdym wieku. Nic dziwnego – raz nałożony lakier może wytrzymać na paznokciach aż do czterech tygodni. Tymczasem w ofercie lakierów hybrydowych pojawił się lakier hybrydowy budujący. Czym jest i jak go stosować?

Manicure hybrydowy – dlaczego warto go wykonać?

W pierwszej kolejności zastanówmy się, dlaczego w ogóle warto wykonać manicure hybrydowy i czy nie jest on szkodliwy dla paznokci. Manicure hybrydowy zyskuje coraz więcej zwolenniczek, ponieważ jest stosunkowo prosty w wykonaniu, a co więcej może wytrzymać na paznokciach bardzo długo. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów, hybryda utrzymuje się na paznokciach nawet cztery tygodnie. Oczywiście w międzyczasie mogą pojawiać się odrosty. Lakier sprawia jednak, że paznokcie w dalszym ciągu są mocne i pięknie wyglądają. Co więcej, prawidłowo wykonany manicure jest praktycznie nieszkodliwy dla płytki paznokcia. Opinie o jego szkodliwości pojawiają się, ponieważ obecnie wiele kobiet wykonuje samodzielnie manicure. Jeśli nie posiadają one odpowiednich umiejętności, rzeczywiście mogą zaszkodzić płytce paznokcia. Niestety, minusem manicure hybrydowego jest fakt, że nie jest możliwe przedłużanie nim paznokcia. Z tego też powodu wiele kobiet decydowało się na żele, szczególnie w przypadku krótkich paznokci. Warto jednak zwrócić uwagę, że ostatnio na rynku pojawiły się lakiery hybrydowe budujące. 

Czym jest lakier hybrydowy budujący?

Za pomocą lakieru hybrydowego budującego możliwe jest przedłużanie płytki paznokcia. Brakowało tego wielu kobietom w klasycznym manicure hybrydowym, w którym nie stosuje się lakieru budującego. Co prawda za pomocą lakieru hybrydowego budującego nie jest możliwe uzyskanie bardzo długiego paznokcia, jednak można go nieco wydłużyć. Lekkie wydłużenie i nadanie tym samym atrakcyjnego kształtu zwykle wystarcza kobietom. Dodatkowo za pomocą lakieru hybrydowego budującego możliwe jest utwardzenie płytki. Lakier jest bezbarwny, zatem stanowi doskonałą podkładkę pod lakier właściwy. Jeśli kobieta uważa, że tradycyjny manicure hybrydowy jej nie służy, może skorzystać właśnie z budującego lakieru hybrydowego. Większość salonów kosmetycznych ma go w swojej ofercie. Co więcej, najczęściej nie pobierają one dodatkowych opłat za jego aplikację. Lakier hybrydowy budujący można również używać we własnym zakresie, w domu. Opakowanie lakieru kosztuje około 30-40 zł, a więc niezbyt dużo. Warto stosować go szczególnie w przypadku, gdy nasza płytka paznokcia jest krucha i łamliwa. Przedłużanie paznokci za pomocą lakieru budującego nie jest trudne, jednak dla początkujących lakier może pełnić rolę przede wszystkim wzmacniacza. 

Jak przedłużyć paznokieć?

Co to jest lakier hybrydowy budujący
Co to jest lakier hybrydowy budujący

Aby przedłużyć paznokcie za pomocą lakieru budującego, musimy posiadać odpowiednie szablony. Na początku przygotowujemy paznokcie, tak jak w przypadku zwykłego manicure hybrydowego. Trzeba je porządnie opiłować, usunąć skórki i wszelkie zadziory. Następnie płytkę paznokcia musimy odtłuścić za pomocą wacików bezpyłowych. Kolejno możemy przejść do przedłużania. Jest to, niestety, najtrudniejszy etap dla osób początkujących. Przede wszystkim musimy dobrze ulokować szablon na paznokciu, tak aby przylegał on szczelnie od spodu. Następnie malujemy paznokieć lakierem budującym do określonej na szablonie długości. Utwardzamy pod lampą przez 2 minuty. Na tym etapie możemy poczuć delikatne pieczenie, jednak po wyjęciu dłoni z lampy powinno ono minąć. Możemy nałożyć jedną lub dwie warstwy lakieru budującego – każdą z nich trzeba utwardzić. Po utwardzeniu ostatniej warstwy możemy zdjąć szablon. Paznokcie nie muszą być idealnie równe, a to dlatego, że lakier hybrydowy budujący jest dosyć rzadki. Paznokcie można jednak swobodnie opiłować i doprowadzić do pożądanego kształtu. Następnie możemy przystąpić do wykonywania manicure hybrydowego. Należy to zrobić tak, jak w przypadku tradycyjnego manicure bez przedłużania paznokci.

Lakier hybrydowy budujący – czy warto?

Lakier hybrydowy budujący został stworzony z myślą o kobietach, którym brakowało możliwości przedłużania paznokcia metodą hybrydową. Niemniej jednak część z nich martwi się, że przedłużone w ten sposób paznokcie nie mogą wyglądać naturalnie. Mogą i co najważniejsze, wyglądają. Dodatkowo są one mocne, przez co nie złamią się zbyt łatwo przy wykonywaniu domowych czynności. Pamiętajmy, że lakier hybrydowy budujący należy utwardzić odpowiednio długo – tylko to zapewni jego trwałość. Niestety, w przypadku krótszego utwardzania, efekty nie zostaną osiągnięte. Jeżeli nie chcemy przedłużać paznokci, również możemy sięgnąć po lakier budujący w celu ich wzmocnienia. Lakier ten nie jest jednak odżywką, zatem nie wzmacnia paznokci po zdjęciu lakieru hybrydowego. Warto o tym pamiętać i stosować specjalną odżywkę pod lakier hybrydowy, jeśli chcemy cieszyć się długotrwałym efektem wzmocnienia paznokcia. Minusem lakierów hybrydowych budujących jest fakt, iż jest to nowy produkt na polskim rynku, przez co można je kupić głównie przez internet. 

angielski francuski niemiecki hiszpański