Co to jest łóżko kontynentalne

Co to jest łóżko kontynentalne – do odpowiedniego dopasowania łóżka przywiązuje się zwykle bardzo dużą wagę. To jeden z najważniejszych mebli w mieszkaniu. W znacznym stopniu wpływa na komfort i samopoczucie domowników. Łóżka kontynentalne kojarzone są zwykle z luksusem i drogimi hotelami. Dzięki rosnącej popularności i wielu zaletom, takie meble coraz częściej pojawiają się w domowych sypialniach. Czym charakteryzują się akcesoria tego typu i kto powinien się na nie zdecydować?

Co charakteryzuje łóżka kontynentalne?

Meble z tej kategorii rozpoznawane są przede wszystkim ze względu na znaczną wysokość. Powierzchnia materaca znajduje się w ich przypadku ok. 60-70 cm nad podłogą. Konstrukcja tych łóżek składa się z drewnianej skrzyni i materaca o takich samych wymiarach. Wyposażone są również w wysokie, wygodne wezgłowie. Kontynentalne łóżka to meble tapicerowane. Miękkim tworzywem i zewnętrzną warstwą materiału obita jest cała powierzchnia mebla. Zarówno brzegi skrzyni, jak i zagłówek są elegancko wykończone i przyjemne w dotyku. Wartym uwagi aspektem jest również sposób wykonania materaca. Tworząc tego typu meble wykorzystuje się sprężyny bonnelowe. Obszar do spania posiada dzięki nim wysoką elastyczność. Oznacza to, że ciężar ciała rozkłada się równomiernie na całej powierzchni materaca. To również wyjątkowo trwałe i odporne na zniszczenia rozwiązanie. Dla kogo łóżko kontynentalne będzie dobrym wyborem?

Kto powinien zdecydować się na takie łóżko?

Opisywane meble posiadają wiele zalet, dzięki którym mogą okazać się doskonałym wyborem dla wielu osób. Istotnym aspektem są ich wymiary. Powierzchnia do spania znajduje się wyżej niż w przypadku modeli z innych kategorii. To ważna informacja dla osób doświadczających problemów ze stawami kolanowymi. Wysokość łóżka z pewnością docenią osoby starsze, kontuzjowane i ciężarne. Meble tapicerowane mogą być korzystnym wyborem do domów z małymi dziećmi. Obita miękkim tworzywem powierzchnia łóżka uchroni maluchy przed urazami. Fakt, że osłonięte są również brzegi mebla, wpłynie na bezpieczeństwo bawiących się i biegających kilkulatków. Jakie jeszcze korzystne właściwości posiadają tego typu łóżka?

Zalety łóżek kontynentalnych

Dużym plusem mebli z tej kategorii są wysokie i wygodne wezgłowia. Umożliwiają swobodne oparcie się podczas siedzenia w łóżku. Osoby lubiące czytać lub oglądać filmy przed snem, nie muszą obawiać się kontaktu z zimną w dotyku ścianą. Rozwiązanie to chroni również przed spadaniem poduszek na podłogę. Meble z tej kategorii uznawane są też za wyjątkowo wygodne. Materace sprężynowe z systemem kieszeniowym zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. To zdrowe i higieniczne rozwiązanie. Tego typu akcesoria uznawane są również za zapewniające wyjątkowy komfort snu.

Warto wiedzieć, że kontynentalne łóżka są bardzo trwałymi meblami. Wytrzymałość drewnianej skrzyni i sprężynowego materaca sprawia, że takie akcesorium może okazać się inwestycją na lata. W procesie tapicerowania wykorzystuje się różne materiały. Warto dopasować tkaninę odpowiadającą własnemu zapotrzebowaniu. Pojawiają się tutaj materiały z powłoką hydrofobową oraz takie, które wyjątkowo łatwo poddaje się czyszczeniu. Osoby posiadające zwierzęta powinny zdecydować się na modele obite tkaninami odpornymi na zadrapania. Rodzice kilkulatków mogą postawić na tworzywa, z których łatwo jest zmyć ślady długopisów i flamastrów. Łóżka kontynentalne to również wyjątkowo modne meble, które podkreślą charakter wielu sypialni. W jakich aranżacjach warto je wykorzystać?

Atrakcyjne meble w modnych stylach wnętrzarskich

Co to jest łóżko kontynentalne
Co to jest łóżko kontynentalne

Łóżka kontynentalne to nie tylko praktyczne, ale również wyjątkowo modne akcesoria. Choć kojarzone z luksusem, dzięki wielu nowoczesnym odsłonom sprawdzą się w różnych wnętrzach. Najbardziej charakterystyczne są jednak dla stylu glamour, Hampton i retro. Urządzając sypialnię zgodnie z pierwszą spośród wymienionych konwencji, warto postawić na model obity miłą w dotyku tkaniną w barwie pudrowego różu, srebra, beżu lub złotego odcienia. Do chętnie wybieranych należą w tym przypadku obicia welurowe i skórzane. Na wezgłowiu mebla nie powinno zabraknąć charakterystycznego pikowania. Modele w stylu Hampton to również luksusowe akcesoria. Ich zadaniem jest jednak nadanie przestrzeni jasności i atmosfery nadwodnego kurortu. Warto więc stawiać tutaj na egzemplarze białe, granatowe, błękitne i szare. W sypialni retro doskonale sprawdzi się łóżko kontynentalne w kolorze butelkowej zieleni lub musztardowym. W takich wnętrzach często umieszcza się meble z wezgłowiami w charakterystyczne, pionowe pasy.

Łóżka z tej kategorii cenione są ze względu na swoje praktyczne właściwości. Warto zdecydować się na nie również podczas urządzania sypialni w innej konwencji. Model obity tkaniną z naturalnych włókien skomponuje się z konwencją skandynawską. Łóżka kontynentalne odnaleźć można w wielu różnych kolorach. Dzięki swoim zaletom mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem w różnych sytuacjach. Model dopasowany do zapotrzebowania i wystroju z pewnością będzie dobrym wyborem.

angielski francuski niemiecki hiszpański