Jaki namiot na komunię?

Maj to miesiąc, który kojarzy się z kwitnącymi na biało drzewami, a także z pierwszymi bardzo ciepłymi dniami i dużą ilością słońca. W tym miesiącu są również organizowane przyjęcia komunijne. Nie każdy ma jednak miejsce na zorganizowanie przyjęcia komunijnego w swoim domu. Nie wszyscy chcą również organizować komunię w lokalu. Alternatywą dla imprez w lokalach oraz w domach są imprezy w namiotach. Jeżeli zdecydujemy się na imprezę w namiocie, musimy jednak wiedzieć, z czym to się wiąże. W przeciwnym razie ciężko będzie nam zorganizować przyjęcie, z którego wszyscy będą zadowoleni. W pierwszej kolejności na pewno warto dowiedzieć się, kto w naszej okolicy oferuje hale namiotowe wynajem. 

Dlaczego komunia w namiocie to dobra opcja?

Namioty na komunie wynajem to usługa, która oferowana jest przez naprawdę wiele firm. Warto byłoby poczytać opinie o poszczególnych firmach, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usługi konkretnej firmy wynajmującej namioty. Im więcej pozytywnych opinii, tym większe szanse na to, że będziemy zadowoleni. Jeżeli jednak opinii pozytywnych będzie mało, lepiej poszukać innej firmy oferującej wynajem namiotów. Pamiętajmy, że największy wybór firm będziemy mieli w dużych oraz prężnie rozwijających się miastach. Należy także mieć świadomość tego, że komunia organizowana w namiocie może nam zaoszczędzić wiele problemów. Dzięki niej na pewno będziemy mogli uniknąć konieczności robienia w domu gruntownych porządków, zarówno przed, jak i po przyjęciu. Nie sposób nie zauważyć, że namioty w komuniach są również dość oryginalnym rozwiązaniem. Ma ono szansę przypaść do gustu wielu osobom, w tym dzieciom. Ponadto, namiot stwarza możliwość organizacji wesela w ogrodzie, co również jest korzystnym rozwiązaniem. 

Jaki powinien być rozmiar namiotu?

Jeżeli organizujemy przyjęcie w namiocie, musimy zastanowić się nad doborem odpowiedniego rozmiaru namiotu. Wbrew pozorom nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym jak wielu ludzi weźmie udział w przyjęciu. Pomocne może okazać się sporządzenie listy gości. Jeżeli przyjęcie organizowane jest dla najbliższej rodziny, prawdopodobnie wystarczy niewielkich rozmiarów namiot. Jeśli jednak chcemy zorganizować przyjęcie dla wielu osób, konieczny staje się wynajem dużych namiotów. Bardzo istotne jest także i to, aby namiot posiadał odpowiedni kolor. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup namiotu w kolorze białym albo ecru. Nie sposób nie zauważyć, że namioty dostępne są w różnych cenach. Zazwyczaj im większy namiot, tym wyższa cena namiotu i należy mieć tego świadomość. Warto także dowiedzieć się, czy firma oferująca wynajem namiotów oferuje także ich montaż oraz demontaż. Trzeba bowiem zaznaczyć, że nie każdy z łatwością radzi sobie z tego rodzaju czynnościami. Niektórym mogą one nastręczać pewnych trudności, często poważnych. Na szczęście, bardzo wiele firm oferuje możliwość wynajmu oraz montażu namiotu komunijnego. 

Co trzeba zorganizować, jeżeli zależy nam na udanym przyjęciu?

Maj ma to do siebie, że pogoda może być naprawdę różna. Częste są zarówno upały, jak i przeszywające chłody w tym miesiącu. Należy więc przygotować się na wszystkie ewentualności. Na pewno dobrym rozwiązaniem może okazać się wynajem nagrzewnic. Można zdecydować się na wynajem nagrzewnic olejowych lub na wynajem nagrzewnic innego rodzaju. Nagrzewnice przydadzą nam się szczególnie wtedy, gdy na zewnątrz jest chłodno i pada deszcz. Jeżeli temperatura ma być wysoka, doskonale byłoby zdecydować się na wynajem urządzenia klimatyzującego. Klimatyzacja zapewni naszym gościom komfortowe warunki. Ponadto, dzięki klimatyzacji ciasta nie będą się tak szybko psuć. 

O czym jeszcze należałoby pamiętać?

Organizacja przyjęcia komunijnego w namiocie wiąże się nie tylko z koniecznością wynajmu namiotów czy nagrzewnic. Konieczny okazuje się również wynajem stołów i krzeseł. Na szczęście, wynajem stołów i krzeseł oferowany jest przez naprawdę wiele firm. Bardzo często wynajem krzeseł oraz stołów oferuje ta sama firma, od której pożyczamy namiot. Aby być zadowolonym z krzeseł i z wypożyczalni hokerów, warto byłoby najpierw sprawdzić, czy są one wygodne. Ponadto, należałoby dowiedzieć się, czy istnieje możliwość wynajęcia pokrowcu na krzesła. Nie sposób nie zauważyć, że najlepiej sprawdzają się białe pokrowce lub też pokrowce w kolorze ecru. Nie należy zapominać o tym, że należy także zorganizować catering. Oczywiście istnieje alternatywa dla cateringu. Nie każdy jednak chce w dniu przyjęcia komunijnego samodzielnie gotować. Jeżeli takie rozwiązanie wydaje nam się jednak najlepsze, możemy właśnie na nie się zdecydować. Trzeba mieć na uwadze także i to, aby wynająć chłodnię. Chłodnia posłuży do przechowywania potraw wrażliwych na działanie wysokich temperatur. Nie należy zapominać także o tym, aby po zakończonym przyjęciu dokładnie posprzątać wnętrze namiotu. W przeciwnym bowiem razie możemy mieć problemy z wypożyczalnią. Jeżeli zależy nam na tym, aby wynająć namiot w rozsądnej cenie, wskazane jest porównanie ofert kilku firm.