Warszawa klimatyzacja

Warszawa klimatyzacja: jeśli chcesz zainstalować klimatyzację skontaktuj się z naszą firmą. Specjaliści dobierają towary dla klientów, konsultują, odpowiadają na ich pytania, montują sprzęt, świadczą prace serwisowe i naprawcze. Dostarczamy klientom produkty w konkurencyjnych, przystępnych cenach. Jakość sprzedawanych klimatyzatorów i komponentów potwierdzają certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo, oryginalność przedmiotów na sprzedaż.

Jaki wybrać system klimatyzacji w Warszawie – ścienny, podłogowy czy sufitowy?

Prototyp pierwszego klimatyzatora można nazwać wentylatorem ręcznym lub wentylatorem działającym zgodnie z prawami mechaniki. Wraz z rozwojem branży, która polegała na bezpieczeństwie, komforcie i estetyce technicznej klimatyzatorów elektrycznych, gama urządzeń do znacznie się poszerzyła. Jeśli potrzebna jest wysokiej jakości klimatyzacja w Warszawie, skorzystaj z naszej kompleksowej oferty od sprzedaży urządzenia po montaż i prace serwisowe.  

Warszawa klimatyzacjaCechy konstrukcyjne i moc urządzeń podzieliły jednostki na klimatyzatory pojedyncze oraz systemy typu split, multi-split, przy czym te ostatnie pozwalają na schłodzenie nie jednego, ale całego szeregu pomieszczeń. Jak mówią, ergonomicznie i ze smakiem – zewnętrzna jednostka  nie naruszy integralności architektonicznej budynku, podczas gdy w równowadze jest kilka klimatyzatorów wewnętrznych o wymaganej wydajności. Z technicznego punktu widzenia klimatyzator do zabudowy składa się z jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej.

Różnorodność konstrukcji i funkcjonalności zależy od rodzaju technologii klimatyzacyjnej:

 • Klimatyzator naścienny odpowiedni do niewielkich pomieszczeń.
 • Jeśli wewnętrzny moduł systemu jest ukryty za przestrzenią sufitową, klimatyzator będzie prawie niewidoczny wizualnie (jest to priorytet modeli sufitowych).
 • Urządzenia wolnostojące monoblok nie wymagają mocowania do ściany – klimatyzator można przenosić wewnątrz pomieszczenia dzięki specjalnym kółkom przymocowanym do ergonomicznego korpusu.
 • W przypadku obiektu wielopomieszczeniowego, biurowca lub nieruchomości zalecamy montaż wyłącznie systemów multi-split.
 • Klimatyzator kasetonowy przeznaczony jest do schładzania powietrza w przestronnych wnętrzach z wysokimi sufitami. Główną różnicą w stosunku do naściennego jest sposób montażu modułu wewnętrznego.

Na podstawie parametrów pomieszczeń, intensywności pracy i zadań, klimatyzator ścienny dobierany jest według:

 • Moc.
 • Projekt obudowy.
 • Poziom hałasu.
 • Metoda sterowania (ręczna, zdalna).
 • Funkcje główne i pomocnicze.
 • Dostępność opcji automatycznego sterowania itp.

Wybór i zakup klimatyzatora to proces indywidualny, w dużej mierze uzależniony od Twoich preferencji estetycznych, parametrów powierzchni pomieszczenia, wymagań co do sposobu montażu i obsługi. Systemy klimatyzacji w Warszawie instalujemy w pomieszczeniach o dowolnym przeznaczeniu – kuchniach, sypialniach, biurach, niezależnie od powierzchni użytkowej. Aby potencjał energetyczny sprzętu odpowiadał wielkości pomieszczenia, zalecamy dokładne przestudiowanie opisu technicznego modelu lub skorzystanie z doradztwa naszych specjalistów.

Czy mogę samodzielnie zainstalować klimatyzator?

Dziś właściciele lokali mieszkalnych i użytkowych z reguły bez zezwolenia instalują różne urządzenia na elewacjach budynków, na własne ryzyko. W przypadku nieautoryzowanej instalacji, firma zarządzająca faktycznie nie ma uprawnień do usuwania klimatyzatorów. Organy nadzoru mogą jednak nakazać usunięcie umieszczonego sprzętu i śladów jego instalacji. Nieprzyjemne konsekwencje dla właściciela klimatyzatora mogą wystąpić również w innych przypadkach – na przykład kondensat zamarza zimą, a zerwanie sprzętu może zaszkodzić osobom przechodzącym poniżej.

Co to jest zła instalacja klimatyzatora?

Jeżeli montaż odbywa się w 2 etapach, to w pierwszym z nich, ze względu na błędnie dobrane wymiary, np. nieuwzględnienie takich faktów jak obniżenie sufitu podczas remontu, montaż nie będzie możliwy. Często komunikacja zewnętrzna pozostaje bez odpowiedniej izolacji, co prowadzi do ich zamarzania zimą a w konsekwencji ich szybkiej awarii. Jeśli rury są zerwane, ich połączenie jest słabe, a maksymalna dopuszczalna długość linii freonowej zostanie przekroczona, wydajność klimatyzatora może katastrofalnie spaść. I oczywiście należy wziąć pod uwagę konsekwencje złej jakości instalacji. Jest to naruszenie wystroju wnętrza pomieszczenia, utrata wszelkiej estetyki w instalacji i funkcjonalności urządzenia klimatyzacyjnego. Z tych oraz innych względów montaż klimatyzacji w Warszawie lepiej powierzyć monterom z naszej firmy, którzy mają duże doświadczenie w pracach instalacyjnych.

Ważne! Klimatyzator to urządzenie, które narażone jest na awarie, dlatego niezbędna jest okresowa konserwacja. Oferujemy usługi serwisowe systemów klimatyzacji, dzięki czemu zakupione u nas urządzenie działa cały rok bez zarzutów, bez względu na to czy będzie pełniło funkcję schładzania czy ogrzewania. Nagłe awarie to także nie problem dla naszych specjalistów, diagnozowanie i naprawianie usterki przebiega sprawnie. Jeżeli zauważysz niepokojące zmiany w pracy klimatyzatora zadzwoń do nas a nasz serwis natychmiast zajmie się Twoim sprzętem.